مقاله

پرفروش ترین کتاب ها با موضوع ازدواج و روابط زناشویی

کتاب هاب ازدواج و روابط زناشویی

در مقاله امروز دوجلدی میخواهیم 9 تا از پرفروشترین کتاب های مرتبط با موضوع ازدواج و روابط زناشویی را معرفی کنیم و خلاصه یا چند خط از هر کتاب را با هم بخوانیم. با ما همراه باشید.

‎1. عاشق باش اما دیوانه نه

هرگاه در بخشی از زندگی خود احساس مشکل کردید، بدانید بخشی از ذهن و احساستان که درگیر با این ماجراست، ضعف دارد؛ درست مانند اعضای بدنتان. اگر زمانی که می‌دوید، ماهیچه‌های ساق پایتان درد می‌گیرد باید بدانید که آن‌ها ضعیف هستند. کسانی که ورزش را شروع می‌کنند به‌خوبی می‌دانند اینکه ماهیچه‌هایشان درد می‌گیرد، نشان‌دهنده‌ این نیست که باید ورزش را کنار بگذارند، بلکه برعکس باید هر روز به دویدن ادامه دهند تا زمانی که ماهیچه‌ها قوی شوند و دیگر دردی احساس نکنند. حال آنکه در مورد مشکلات زناشویی، اغلب ما درست خلاف این عمل می‌کنیم. اگر در بخشی از زندگی مشترک احساس درد کنیم، از آن فرار می‌کنیم.

2. مریخی ها و ونوسی های عاشق

زن در یک وضعیت سالم از طریق دوستانش به خواسته‌هایش جامه عمل می‌پوشاند و متوجه می‌شود که بدون همسرش هم می‌تواند خوشبخت باشد. زن با داشتن خودمختاری و اعتمادبه‌نفس می‌تواند ببخشد و فراموش کند. در مرحله بعد با درک جدید از اینکه چگونه می‌تواند در یک رابطه زناشویی به نیازهای خود دست یابد، پنجره قلبش دوباره گشوده می‌شود تا بار دیگر عشق و اعتماد را بیازماید. ایده‌های کتاب مردان مریخی به هزاران زن کمک کرده است تا بتوانند سهم خود را در مشکلات منجر به اختلال در رابطه‌شان به‌وضوح مشاهده کنند.

3.رازهایی درباره عشق

موافقت برای تمرین تعکیس کاری بسیار سخت و دشوار است و به‌مراتب سخت تر از آن چیزی است که فکرش را میکنید. چنانچه از نامزد یا همسر خود ناراحت شده باشید، تنها کاری که اصلاً دوست ندارید انجام دهید این است که شکایت هایتان را فراموش کنید و شروع به تمرین یک تکنیک نمایید. ابتدا دوست ندارید این کار را بکنید، اما اجازه ندهید این کار مانع شما شود. هرچه در مقابل انجام این تمرین بیشتر مقاومت کنید، بدین معناست که به این کار نیاز بیشتر دارید.

4. فوت و فن های نوازش

شما در کودکی، قوانین محدودکننده و باز‌دارنده‌ای را به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در حوزه نوازش دادن و نوازش گرفتن یاد گرفته‌اید و اکنون که به‌ دوره بزرگسالی رسیده‌اید، خودآگاه و اغلب، ناخودآگاه تان طبق همان قوانین محدودکننده عمل می‌کند و این به تضعیف شخصیت‌تان منجر می‌شود یا در مواقعی خودتان را درگیر انواع محرومیت‌های نوازش گرفتن می‌کنید و چه‌بسا فرصت‌های طلایی زندگی‌تان را از دست می‌دهید.

5. آنچه زنان و مردان نمیدانند

 زنان و مردان با هم متفاوت اند. با ارزش‌های متفاوت و طبق قواعد و قوانینی متفاوت زندگی می‌کنند . حقیقت همین است ولی بعضی ها نمی خواهند زیر بار آن بروند . در تمام جوامع ، مردان و زنان از دیدگاه ها ، رفتارها ، باورها و حرکات شریک خود گله مندند . کشف حقایقی در باره ی برقراری ارتباط با جنس مخالفت می تواند به رابطه ای مداوم و پربار بینجامد.کتاب «آنچه زنان و مردان نمی‌دانند» نوشته‌ی مشترک «آلن و باربارا پیز» را «زهرا افتخاری» به فارسی برگردانده است که در ده فصل تدوین شده.

6. درمان های جنسی

 در این کتاب درس هایی برای موفقیت در رفتار جنسی و زناشویی ارائه شده است. در بخشی از مقدمه‌ی کتاب آمده است: «با توجه به تجربیات خود در زمینه‌ی مشاوره، راهنمایی، آموزش بهداشت جنسی و سکس‌تراپی به‌نظر می‌رسد که توسعه دانش جنسی انسان بدون لحاظ آموزش رفتار جنسی، چندان مثمرثمر نیست. برای ایجاد تغییرات مثبت در رفتار جنسی مردم، باید طرز تفکر آن‌ها را تغییر داد، باید روش‌های بیان احساس را ترمیم کرد و می‌بایستی اعمال جنسی آن‌ها را اصلاح نمود…

7. نیازهای مردان نیازهای زنان

یکی از ساده ترین روش هایی که مردی قادر است همسرش را خشمگین کند این است که در حین تماشای مسابقه‌ی فوتبال با او صحبت کند. زن از این عمل آزرده خاطر می‌شود زیرا شوهرش به جای اینکه به او توجه کامل نماید، به بازی فوتبال اهمیت می‌دهد. آنچه زن در موقع گفتگو از شوهرش طلب می‌کند یک توجه کامل و غیرمشروط است. همان گونه که پیش‌تر در این فصل گفتم توصیه می‌نمایم که همسران در هفته پانزده ساعت از زمان خود را به توجه بی‌قید و شرط و صحبت کردن با هم اختصاص دهند و طی این زمان به فعالیت‌های دیگر مثل تماشای تلویزیون نپردازید.

8. معجزه صمیمیت

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر فردی در سراسر جهان، دستیابی به خوشبختی است. خانواده آرام و خوشبخت می‌تواند زیربنای جامعه‌ای امن و شاد باشد. رسیدن به آرامش در سایه «صمیمیت» ممکن است.هر اختلافی در روابط همسران و نبود صمیمیت در میان آن‌ها، ناشی از ناآگاهی یا کم آگاهی آن‌ها از شیوه صحیح برقراری ارتباط با همسر است. این کتاب در واقع آگاهی افراد را در زمینه روابط زناشویی افزایش می‌دهد.

9. آیا تو آن گمشده ام هستی ؟

بسیاری از ما فرد نامناسب را بر می گزینیم و سپس می اندیشیم که چرا ازدواجمان شکست می خورد….کسی را که برای عشق ورزیدن انتخاب می کنید، به همان اندازه اهمیت دارد که شیوه عشق ورزیدن تان اهمیت دارد.در صورتی که خلاء عمیقی در وجود خود داشته باشید، هیچ کسی، بدون توجه به اینکه چقدر همدیگر را دوست داشته باشید، قادر نخواهد بود که این خلاء را پر کند.

امیدوارم از مقاله امروز دوجلدی لذت برده باشید. شما میتوانید در قسمت نظرات ، انتقادات و موضوعات پیشنهادی خود را با در میان بگذارید تا در آینده راجع به آنها صحبت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *