روانشناسی, سبک زندگی, معرفی کتاب, مقاله

کتاب سد راه خودت نباش

کتاب سد راه خودت نباش

خلاصه : در کتاب «سد راه خودت نباش» دیو با مشکلاتی که زمانی اقرار به آن‌ها برایش دشوار بود دست‌وپنجه نرم می‌کند و آن‌ها را شکست می‌دهد. او در این کتاب دلگرمی، چالش و هزاران لحظه خنده را به ارمغان می‌آورد. همچنین افرادی را مخاطب قرار می‌دهد که مثل دِیو قبلی هستند؛ بهبود فردی را باور ندارند، در عین حال به شرایط موجود قانع نیستند. به ما کمک می‌کند تا ایده‌ها و افکار ساختگی راجع به موقعیت فردی را کنار بگذاریم و خود واقعی‌مان را زندگی کنیم.
ما نتیجه زندگی ای هستیم که آن را زیسته ایم، اما اگر به آن اجازه دهیم، فقط اسیر اشتباهات خود می شویم. شما باید داستانی بنویسید و در آن نشان دهید چگونه عیب های شما را قوی تر کرده اند. شما باید تصمیم بگیرید چطور از روایت آنچه برای شما اتفاق افتاده است استفاده کنید تا آنچه را بعدا برای شما اتفاق می افتد خلق کنید. از اشتباهات تان درس بگیرید، درخواست بخشش کنید، اظهار ندامت کنید و اگر نیاز بود برای هضم کردن این اشتباهات تحت درمان قرار بگیرید؛ این ها قدم هایی در پروسه یادگیری هستند که می توانند تجربه شما را به کار گیرند و آن را از بد به خوب تبدیل کنند. ماندن در بند هویت فردی که نامناسب است شکسته شده است، کسی که از نوع مرد یا زنی نیست که لیاقت چیزهای خاصی را داشته باشد، به خاطر انتخاب های گذشته تان. این کار اجازه دادن به آن تصمیمات است تا شما را زندانی کند، اجازه دادن به فردی است که دیگر خودتان نیستید، تا شما را به خاطر زندگی ای کمتر از آن چیزی که الان در دسترس دارید، محکوم کند.
هرچه زودتر بتوانید روشی را که ذهن تان بی احتیاطی های گذشته تان را تفسیر می کند تغییر دهید -از اتهام مادام العمر به شما به عنوان یک فرد و اشتباهی در قضاوت که می توانید از آن درس بگیرید- می توانید سریع تر درس ها را برای رسیدن به هدف های تان به کار بگیرید. بعضی از بزرگ ترین اشتباهاتی که در زندگی ام مرتکب شده ام تبدیل به داستان های عبرت آموزی شده اند که حالا روشنم می کند که چگونه زنم را دوست بدارم، چگونه تیمم را رهبری کنم، چگونه برای بچه هایم پدری کنم.

 

بخشی از متن کتاب : از اشتباهات تان درس بگیرید، درخواست بخشش کنید، اظهار ندامت کنید و اگر نیاز بود برای هضم کردن این اشتباهات تحت درمان قرار بگیرید؛ این ها قدم هایی در پروسه یادگیری هستند که می توانند تجربه شما را به کار گیرند و آن را از بد به خوب تبدیل کنند. ماندن در بند هویت فردی که نامناسب است شکسته شده است، کسی که از نوع مرد یا زنی نیست که لیاقت چیزهای خاصی را داشته باشد، به خاطر انتخاب های گذشته تان. این کار اجازه دادن به آن تصمیمات است تا شما را زندانی کند، اجازه دادن به فردی است که دیگر خودتان نیستید، تا شما را به خاطر زندگی ای کمتر از آن چیزی که الان در دسترس دارید، محکوم کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *