زندگینامه, سیاسی, معرفی کتاب

کتاب حقایق ناگفته

کتاب حقایق ناگفته

خلاصه : اسم من «کاما-لا» تلفظ می شود. تلفظش با کاما شروع می شود، مثل همان علامت نوشتاری. معنایش «نیلوفر آبی» است که در فرهنگ هند نمادی بسیار پر اهمیت و ارزشمند است.
نیلوفر آبی زیر آب رشد می کند، گُلش تا بالای سطح آب می آید اما ریشه هایش محکم در رودخانه ی زیر پایش گره می خورند. دوست دارم بدانید این کتاب چقدر برای من جنبه ی شخصی دارد. این کتاب داستان خانواده ی من است. داستان کودکی ام. داستان زندگی ای که از کودکی تا به امروز برای خود ساختم.
چالشی که هر روز برای خودم قرار می دهم این است که بخشی از راه حل باشم و برای نبردهای پیش رو جنگجویی پر انرژی. وقتی زمان بالا زدن آستین های مان می رسد، دست های مان را بالا نبریم؛ نه حالا، نه فردا، نه هیچ وقت.
سال ها بعد، بچه ها و نوه های مان سرشان را بالا می گیرند و چشم در چشم ما می شوند و از ما می پرسند وقتی که اوضاع آشفته بود، ما کجا بودیم؟ از ما می پرسند آن زمان چگونه بود؟ نمی خواهم فقط به آن ها بگوییم چه حسی داشتیم، می خواهم به آن ها بگوییم چکار کردیم.

 

بخشی از متن کتاب : به جمعیت پیش روی خود گفتم وظیفه‌ای در این راه بر دوش‌مان است. گفتم این انتخابات بسیار سرنوشت‌ساز است. همگی باید متعهد به متحدکردن کشور خود باشیم تا آنچه را که در جهت محافظت از ارزش‌ها و ایده‌های زیربنایی‌مان لازم است، انجام دهیم. زمانی که این سؤال را مطرح کردم، به الکساندر و تمامی بچه‌ها می‌اندیشیدم: «باید عقب‌نشینی کنیم یا بجنگیم؟ من می‌گم به جنگیدن ادامه بدیم و من قصد دارم بجنگم!»

آن شب همراه اقوامی که قرار بود شب را پیش ما بمانند، به خانه رفتم. هرکدام به اتاق خود رفتیم، لباس راحتی بر تن کردیم و در اتاق پذیرایی گرد هم آمدیم. برخی روی مبل نشسته بودند، بقیه روی زمین. همگی جلو تلویزیون جا خوش کرده بودیم.

هیچ‌کس نمی‌دانست باید چه بگوید یا چه کاری انجام دهد. هرکدام سعی داشتیم به شیوه‌ای که بلدیم با این موضوع کنار بیاییم. من کنار داگ روی مبل نشستم و یک بسته چیپس بزرگ دوریتوس خوردم. حتی یک دانه از چیپس‌ها را به بقیه ندادم.

اما این را می‌دانستم: یک کارزار پایان یافته، اما کارزار دیگری در راه است. کارزاری که نیاز به کمک همه ما داشت. این بار قرار بود برای روح ملت‌مان مبارزه کنیم.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *