آموزشی, روانشناسی, معرفی کتاب, مقاله

کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن

کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن

خلاصه : این کتاب ترکیب پژوهش های پیشرفته و تمرین ها و آزمون های به اثبات رسیده‌ای است که آن را به یکی از شگفت انگیزترین و برجسته ترین کتاب های خودسازی تبدیل کرده است. اگر از کیفیت زندگی خود ناراضی هستید این کتاب برای شما یک موهبت خواهد بود.
در این کتاب می آموزید که افکار خود را شیوه ای جدید به کار گیرید. افکار ما همچون لنزهایی هستند که جهان خود را از آن میان مشاهده می کنیم . همگی تمایل داریم به لنزهای خاص خود محکم بچسبیم و به آن ها اجازه می دهیم تا چگونگی تعبیر ما از تجربیاتمان را به ما دیکته کنند؛ تا جایی که ماهیت وجودی ما را شکل می دهد. اگر اکنون در لنزهای درد روانی خود گیر افتاده اید،شاید با خود بگویید من افسرده ام. در این کتاب به شما کمک می کنیم تا خطرات دو دستی چسبیدن به این افکار را درک کنید و روش های سودمندی را پیشنهاد می کنیم تا با این خطرات مقابله کنید.

 

بخشی از متن کتاب : ما معتقدیم درد روان شناختی طبیعی است و همه آن را تجربه می کنند. – نمی توانید از درد روان شناختی خود خلاص شوید، اگرچه می توانید گام هایی را برای جلوگیری از افزایش آن بردارید. – درد و رنج دو مرحله متفاوت از وجود ما هستند. – نباید خودتان را با رنج تان یکی بدانید. – پذیرفتن درد، گامی در جهت رهایی از آن است. – میتوانید از همین حالا شروع کنید که براساس ارزش هایتان زندگی کنید، اما برای این کار باید بیاموزید چگونه از ذهن خود بیرون بیایید و وارد زندگی شوید.

پذيرش و تمايل بدين معناست كه فضاي بيشتري براي نفس كشيدن ايجاد كنيد.
با كمك پذيرش و تمايل، پنجره هاي خانه را باز مي كنيد، نقاط تاريك را روشن مي كنيد و زندگي را به جريان در مي آوريد. پذيرش و تمايل موجب مي شود هواي تازه و نور وارد نقاط تاريك و بسته زندگيتان شود. پذيرش و تمايل به معناي توانايي راه رفتن در باتلاق مشكلاتي است كه در مسير زندگي با آن روبه رو هستيد.
پذيرش و تمايل، يعني توجه به اين نكته كه شما آسمان هستيد، نه ابر، اقيانوس هستيد، نه موج. به اين معنا كه به اندازه كافي، براي تمامي تجربه هاي خود ظرفيت داريد، درست همان طور كه آسمان هر ابري را در خود جاي مي دهد و اقيانوس پذيراي هر موجي است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *