آموزشی, اطلاعات عمومی, روانشناسی, معرفی کتاب, مقاله

چرا احساسات منفی و ناخوشایندمان را پنهان یا انکار می کنیم؟

نیمه تاریک وجود

همه ی ما برا اینکه زندگی سالمی داشته باشیم یا تو جامعه راحت تر زندگی کنیم و کمتر قضاوت بشیم باید سعی کنیم درون خودمون رو بهتر بشناسیم. یکی از راه هایی که میشه درون خودمون رو بهتر بشناسیم شناخت سایه ها و نیمه تاریک وجودمونه.

 

نیمه تاریک وجود

 

نیمه تاریک وجود همون احساسات و افکار منفی هستن که ما همیشه سعی می کنیم بهشون توجه نکنیم و وقتی از درون به ما هجوم میارن از برخورد باهاشون طفره میریم و سعی می کنیم از دید اطرافیان پنهانشون کنیم.

این احساسات شامل چه نوع افکاری می شوند ؟

افکاری مثل حسادت ، جاه طلبی ، دروغگویی ، نفرت و … که ممکنه درون همه ی ما باشه و همیشه سعی میکنیم پنهانشون کنیم چون ازشون خجالت میکشیم اما این کار باعث میشه آسیب ببینیم به دلیل اینکه تمام این ویژگی ها جزئی از شخصیت ما هستن و باید سعی کنیم اونارو شناسایی کنیم و بپذیریم.

 

کتاب نیمه تاریک وجود

 

یادمون نره که هیچ انسانی کامل نیست و درون همه ی ما پر از ویژگی های مثبت و منفیه اما باید تلاش کنیم تا با شناخت این ویژگی ها به خودباوری بیشتری برسیم و مسیرمون رو برای رسیدن به رویاهامون هموارتر کنیم.

ممنونیم که تا انتهای این مقاله با دوجلدی همراه بودید. همچنین شما میتوانید در قسمت نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *