مقاله

پرفروش ترین کتاب ها در زمینه بلوغ اجتماعی و فردی

پرفروشترین کتاب های بلوغ اجتماعی و فردی

در مقاله امروز دوجلدی میخواهیم پرفروش ترین کتاب ها در زمینه بلوغ اجتماعی و فردی را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

۱.خودت را به فنا نده

کتاب «خودت را به فنا نده» بخشی از اظهار نظر های شخصی نویسنده گری جان بیشاپ درباره‌ ی اختیار داشتن، زندگی بخشیدن، متعالی بودن و جسارت داشتن است که به مخاطب یاد می دهد که چگونه می‌ شود با عمل درست به آن‌ ها، زندگی را هر روز بهتر از قبل کرد. همچنین صحبت‌ ها و گفتارهایی از فلاسفه، شخصیت‌ های مهم تاریخی و نکته‌ هایی از دستاوردهای علمی نیز در خودت را به فنا نده وجود دارند که همه‌ ی آن‌ ها به نوع نگرشتان در زندگی پر و بال بیشتری خواهد داد.این کتاب در صدر لیست پرفروش‌ ترین‌ های نیویورک تایمز بوده است.

۲.عشق کافی نیست

شاید بارها از بزرگتر‌ها و یا به اصطلاح کسانی که چند پیراهن بیشتر از ما پاره کرده‌اند، شنیده‌ باشید که عشق کافی نیست. اگر رومانتیک و احساسی باشید، حتما از شنیدن چنین جمله‌ای ناراحت می‌شوید. اما واقعیت این است که برای داشتن یک زندگی بهتر و یک رابطه‌ی موفق و عالی لازم است مهارت‌های مختلفی را در خودمان پرورش بدهیم و چیزهای جدیدی یاد بگیریم. مارک منسن در کتاب عشق کافی نیست، مقالات زیادی پیرامون داشتن یک زندگی بهتر نوشته است. موضوعاتی همچون خودشناسی، خودآگاهی، پیشرفت در کار و زندگی، شادکامی، سنجیدن زندگی خود با معیارهای درست، مهارت‌های مهم زندگی و….

۳.نشانگلن بالغ درون

این کتاب به شما نشانگان بالغ، بر اساس دیدگاه تحلیل رفتار متقابل را آموزش می دهد و در واقع اولین باریست که این مفهوم این چنین تفسیر می شود و به شما کمک می کند که بالغ و درجات آن را بشناسید و از قدرت او در ارتباطات اجتماعی مطلع شوید. همان‌جا که چون یک مادر و پدر با خودمان یا دیگران گفتگو می‌کنیم. همان‌جا که می‌گوییم نگران نباش درست می‌شود، صبر داشته باش، مراقب خودت باش. از زاویه دیگر، والد سرزنشگر، انتقادگر، توسری‌زن است که خودمان را سرزنش می‌کنیم، تو سر احساسات کودکانه خودمان می‌زنیم و اجازه نمی‌دهیم کودک احساساتش را بروز دهد. اساساً وقتی والدتان بسیار پررنگ باشد مشکل عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس پیدا می‌کنید.

۴.بله خواهش میکنم

این کتاب از سه بخش با نام‌های «هر چه می‌خواهی بگو»، «هر کاری می‌خواهی بکن» و «هر چیزی هستی باش» تشکیل شده است. در هر بخش، پوهلر با طنزی جذاب، از خلال تجربیات شخصی‌اش در طول سال‌ها فعالیتش توصیه‌های ساده‌ای ارایه می‌کند که می‌توانند برای هر کسی مفید باشد «تنها راه زنده ماند‌ن‌مان این است که مهربان باشیم. تنها راهی که بتوانیم در این دنیا موفق شویم، از مسیر کمکی است که از طرف دیگران دریافت می‌کنیم. مهم نیست تکنولوژی و ماشین‌آلات تا چه حد پیشرفته باشند، واقعیت این است که هیچ کس به‌تنهایی از عهده‌ی آن برنمی‌آید.»

۵.گند زدن بس است

در این اثر گری جان بیشاپ از تاثیر مخرب عادت‌ها، زندگی تخریب‌گرانه، ضمیر نیمه‌خودآگاه و نقش آن در شکل دادن زندگی، سه عامل مهم تخریب‌گر، برداشت شخصی منفی از زندگی، برداشت‌های نادرست از دیگران و تغییر مسیر به سمت خروج از این مخمصه‌ها سخن می‌گوید. به طوری که در انتهای کتاب بتوانید از انجام کارهای تخریب‌گرانه در زندگی‌تان دست بردارید.

۶.فن بیان شهروندی

می‌خواهیم از ب بسم‌الله آغاز کنیم، یعنی از اولین لحظه‌ای که قرار است با فرد یا افرادی دیدار و گفت‌وگو کنید. از اولین نگاه‌هایی که ردوبدل می‌شود و انسان‌ها یکدیگر را تحلیل و قضاوت می‌کنند. حتی پیش از آنکه سلام کنید. درواقع مردم به‌محض اینکه شما را می‌بینند، باتوجه‌به تجربه‌ها و الگوهای از پیش ‌ساخته‌شدۀ مغز خود شروع به تحلیلتان می‌کنند و باسرعت به شما برچسب‌هایی می‌زنند. سپس تصمیم می‌گیرند در مقابلتان چه رفتار و واکنشی داشته باشند. اما مخاطب باتوجه‌به چه مواردی قضاوت می‌کند؟

۷.ابهام را در آغوش بگیر

بله، آینده سراسر ابهام است. هیچ شکی در این مورد نیست. همان طور که در بخش پیش آموختید، اگر بخواهید به جای هراس از ابهام، آن را در آغوش بکشید، قطعا لازم است یاد بگیرید که چگونه انتظارات تان در مورد نتیجه مطلوب را رها کنید. در این مورد هم هیچ شکی نیست.اما اگر به شیوه ای بتوانید شانس برد خود را در مسیر سفرتان افزایش دهید و در راه درستی که برای تان بیشترین سود را دارد، پیش روید چطور؟ حتی لحظه ای دیگر شما را در انتظار نگذارم، به شما می گویم که درباره دنیای شگفت انگیز شهود سخن می گویم. من در کتاب های قبلی ام به طور کامل شما را با این مقوله آشنا کرده ام، اما اکنون زمان آن است که نگاه کامل تری به آن داشته باشیم؛ زیرا ابزار بسیار قدرتمندی است که به ما کمک می کند ابهام را در زندگی مان بیشتر مدیریت کنیم و بیشتر از آن بهره ببریم.

۸.مهندسی شخصیت

مهندسی شخصیت عنوان کتابی است که قرار است به ما آموزش دهد تا کنترل زندگی و روابط خود را با افزایش دانش ارتباطی به دست گیریم و به ارزش واقعی زندگی و افرادی که اعتبار آن ها بسیار بیشتر از چیزی است که اکنون متوجه آن هستیم پی ببریم

۹.کامل گرایی

” در لایه‌ اجتماعی، رفتار افراد کاملگرا در پذیرایی و میهمانی‌دادن مقبول و پذیرفته است و حتی برای افراد محبوبیت به همراه دارد؛ اما در لایه‌ روانشناختی، این طیف از افراد به‌شدت نیازمند تأیید و نوازش از جانب دیگران هستند و گونه‌ای از مهرطلبی افراطی در آن‌ها دیده میشود؛ اما در این میان، مشکل اصلی حذف شده و صورت‌مسئله عنوان دیگری به خود میگیرد. در نتیجه، این قبیل افراد با عناوینی همچون نیکوکار، دست‌ودلباز، مهربان، درِ خونه باز و رفیقدوست توصیف میشوند. “

ممنونیم که در خواندن این مقاله با ما همراه بودید. شما میتوانید با مراجعه به سایت دوجلدی این کتاب ها را تهیه و درب منزل تحویل بگیرید. همچنین منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم. اگر موضوعی هست که دوست دارید راجع بهش بنویسیم برامون تو قسمت نظرات بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *