اطلاعات عمومی, معرفی کتاب

پرفروشترین کتاب هایی که نویسنده آن ها زن هستند

پرفروشترین کتاب هایی که نویسنده آنها زن هستند

در مقاله امشب دوجلدی میخواهیم به کتاب هایی بپردازیم که توسط نویسندگان زن نوشته شده و جزو پرفروشترین و پر طرفدار ترین کتاب ها قرار می گیرند. در ادامه به معرفی هر یک از آنها می پردازیم. با ما همراه باشید.

1.ربکا

کتاب ربکا

ربکا یک شاهکار ادبی از دافنه موریه و یک عاشقانه کلاسیک ، معماگونه و هیجان انگیز است. برای شناختن این کتاب بهترین این است که تنها چند خط از کتاب را با هم بخوانیم تا به تلطیف نوشتار عاشقانه این کتاب پی ببرید :

«خوشحالم که تب نخستین عشق بار دیگر تکرار  نمی شود. زیرا تب است، و شاعران هرچه بگویند باری است سنگین. در بیست و یک سالگی روز ها با شجاعت همراه نیستند، بلکه پر از بزدلی های کوچک و ترس های بی پایه اند، و آدم زود لطمه می خورد، زخمی می شود و با شنیدن نخستین واژه های نیش دار از پا در می آید. امروز در جوشن میانسالی نیش های کوچک روزانه به سبکی پوست را لمس میکنند و به زودی فراموش می شوند، اما در آن سن، یک حرف نسنجیده باقی می ماند و به زخمی سوزنده تبدیل می شود، و یک نگاه، نگاهی به پشت سر، ابدی به نظر می رسد.»

2.فرانکشتاین

کتاب فرانکشتاین

بسیاری رمان فرانکشتاین اثر مری شلی را غیر مذهبی می پندارند اما در سیر داستان میبینیم که این امری غیر ممکن است و مذهب و نظریه ها و دیالوگ هایی درباره مخلوق این کتاب را به دسته کتاب های مذهبی نزدیک میکند. این کتاب دارای نمادهای بسیاری از کتاب مقدس است. ویکتور فرانکشتاین دانشمند جوان و کنجکاوی است که همه‌ی وقتش را صرف مطالعه و آزمایش می‌کند. او می‌خواهد به جایی در علم و دانش برسد که تابه‌حال هیچ بشری به آن‌جا نرسیده است. فرانکشتاین به شکل اتفاقی به رازی هولناک پی ‌می‌برد: ساختن انسان! یک شب، او با پیوند زدن باقی‌مانده‌ی اجسادی که از قبرستان جمع‌آوری کرده، روی میز آزمایشگاهش هیولای بزرگ و وحشتناکی می‌سازد و سعی می‌کند با شوک الکتریکی او را زنده کند. اما هرگز پیش خودش تصور هم نمی‌کند که چه اتفاقات هولناکی در انتظار او و موجودی است که او درستش کرده است…

3.جین ایر

کتاب جین ایر

رمان محبوب جین ایر نوشته نویسنده معروف شارلوت برونته است. در این کتاب داستان دختری به اسم جین روایت میشود که به علت از دست  دادن پدر و مادرش با دایی و زن دایی اش زندگی میکند. دایی و زن دایی مهربانی که فرزندانی نامهربان دارند و بعد از مرگشان جین باید با این ناملایمتی ها دست و پنجه نرم کند و روزگار بگذراند. روزگار جین ایر را به سمت معلم شدن پیش میبرد. دست قضا بین او و ارباب راچستر حس علاقه ی مشترکی به وجود می آید. جین که فکر میکند راچستر میخواهد با کس دیگری ازدواج کند تصمیم میگیرد هرچه زودتر از عمارت برود اما راچستر در لحظات پایانی حضورش علاقه خود را ابراز میکند اما تصمیم جین را نمیتواند برای رفتن عوض کند تا سال ها بعد که دست قضا این دو را بعد از دست دادن چشم های ارباب چستر به هم میرساند.(خرید کتاب جین ایر)

4.اما

کتاب اما

کسانی که به حال و هوای قرن 18 و 19 علاقه مند هستند قطعا از نوشته های جین استین لذت خواهد برد. “اما” یکی از بهترین فضاسازی های آن زمان را در بین کتاب های هم رنج خود ارائه داده است. اما با توصیف عمیق احساسات عاشقانه شما را تا مرز اشک آلود شدن پیش میبرد. پس از غرور و تعصب اما در وصف عاشقانه های دو نفره و مونولوگ بی نظیرترین اثر جین استین است. در ادامه قسمتی از این کتاب را با هم میخوانیم :« اما چه موقعی که سوال می‌کرد و چه موقعی که گوش می‌داد، می‌لرزید ولی هیجان خود را بهتر از هریت مهار می‌کرد. صدایش نمی‌لرزید ولی ذهنش از این‌جور شکل گرفتن احساسات، از این خطری که ناگهان علم شده بود، از این سردرگمی ناگهانی و حیرت و سراسیمگی، به تلاطم افتاده بود… به حرف‌های هریت که گوش می‌کرد، در باطن رنج می‌کشید ولی حفظ ظاهر می‌کرد… اما اگر قسمت‌های نامفهوم و تکراری حرف‌های هریت را کنار می‌گذاشت به اصل مطلب می‌رسید و غم وجودش را فرا می‌گرفت. به‌خصوص که یادش می‌افتاد خودش در تقویت حسن نظر آقای نایتلی به هریت نقش کوچکی نداشته است.»

5.کشتن مرغ مینا

کتاب کشتن مرغ مینا

نویسنده این کتاب یعنی هارپرلی در عین سادگی اما زیبایی داستان را از زبان دختری سفید پوست مینویسد. او کم سن و سال است و دوست دارد همه چیز را بدون در نظر گرفتن عواقب و ترس از چگونگی آن تجربه کند. سر نترس دارد و کنجکاو و شاد است. او در ابتدای دوران نوجوانی خود با خوشبینین و نگاه کودکانه ای به همه چیز مینگرد. کم کم که بزرگتر میشود به فقر حاکم بر جامعه و غم مردم پی میبرد. کمی بعد متوجه میشود مشکل این مردم فقر نیست بلکه زاویه دید اشتباه است. در ادمه قسمتی از این کتاب را با هم میخوانیم :« شما از حقیقت خبر دارید و حقیقت این است: بعضی از سیاهان دروغ می‌گویند، بعضی از آن‌ها فاسدالاخلاقند و بعضی به زن‌ها چه سیاه و چه سفید چشم دارند. اما این حقیقت منحصر به نژاد خاصی نیست. این حقیقتی است که شامل نوع بشر می‌شود. در همین دادگاه هیچ کس نیست که هرگز دروغ نگفته باشد و هرگز کاری برخلاف اخلاق نکرده باشد. مردی هم یافت نمی‌شود که هرگز از روی هوس به زنی نگاه نکرده باشد.»

6.هری پاتر

مجموعه کتاب های هری پاتر

هری پاتر نوشته جی.کی.رولینگ در سبک تخیلی است. داستان این کتاب ها درباره یک جادوگر نوجوان به نام هری پاتر به همراه بهترین دوستانش، رون ویزلی و هرماینی گرنجراست که در مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز مشغول به یادگیری هستند. اولین کتاب از این مجموعه ، در تاریخ 30 ژوئن 1997 با عنوان هری پاتر و سنگ جادو منتشر شد. کتاب در کنار محبوبیت بسیار زیاد ، تحسین فراوان و موفقیت تجاری را در جهان کسب کرد. این مجموعه همچنین انتقاداتی از جمله دارا بودن لحن تیره و تار را دریافت کرده است.  (خرید مجموعه کتاب های هری پاتر)

7.راهنمای دوست داشتنی بودن به روش آدری هپبورن

کتاب راهنمای دوست داشتنی بودن به روش آدری هپبورن

نویسنده این کتاب ملیسا هلسترن است. آدری هیپبورن بازیگر محبوبی بود که بار ها و بارها از او خوسته بودند زندگینامه خود را به چاپ برساند اما او قبول نکرده بود تا اینکه ملیسا هلسترن در این کتاب با بازکاوی ریزبینانه ی مصاحبه های آدری هیپبورن به فلسفه زندگی نیز پرداخته است. قسمتی از این کتاب را با هم میخوانیم :« بزرگترین پیروزی زندگی ام این بود که توانستم با خودم زندگی کنم، کمبودهای خودم و دیگران را بپذیرم. از آنچه دوست دارم باشم خیلی دورم، اما بالاخره به این نتیجه رسیده ام که آنقدرها هم بد نیستم. هر چه چیزی را بیشتر دوست داشته باشی، بیشتر نگران از دست دادنش هستی، چون می دانی ممکن است همه چیز تغییر کند.  بهترین چیزی که در زندگی بهتر است نگه داریم، یکدیگر است.» 

8.مانیفست یک فمینیست

کتاب مانیفست یک فمینیست

در کتاب مانیفست یک فمینیست با مفهوم تازه ای از فمینیسم آشنا خواهید شد. عقیده تعصب نگرایانه در فمینیسم با رشد آگاهانه و منطقی تفاوت هایی دارد که گاه ما به دلیل دخیل کردن احساسات نمیتوانیم وجهه ی منطقی عقاید را بپذیریم و اینجاست که تعصب پایش به ماجرا باز خواهد شد. در ادامه قسمتی از این کتاب را با هم میخوانیم : « از خطر آنچه فمینیسم مشروط نامیده مى شود، آگاه باش!” منظور از فمینیسم مشروط، برابرى حقوق زن و مرد تحت شرایطى خاص است. لطفا این ایده را به طور کامل رد کن، زیرا کم عمق، سطحى و محکوم به شکست است. فمینیست بودن مثل باردار بودن است. تو یا باردار هستى یا نیستى. یا به برابرى حقوق زن و مرد ایمان دارى یا ندارى. فمینیسم مشروط از استعاره هایى این چنینى بهره مى گیرد که “مرد سَر است و زن گردن.” یا “مرد راننده است، اما زن در صندلى جلو مى نشیند.” بدترین قسمت این مفهوم آن است که مردان را به طور غریزى جنس برتر معرفى مى کند، انا تاکید مى کند که مردها باید با زنان خوش رفتار باشند. هرگز! هرگز! حالِ خوب یک زن به اساس و پایه اى محکم تر از خیرخواهى نیاز دارد.» (خرید کتاب با موضوع فمینیسم)

ممنونیم که تا انتهای این مقاله با دوجلدی همراه بودید. همچنین شما میتوانید در قسمت نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *