معرفی کتاب, مقاله, هنر

معرفی کتاب های انجمن ادبی هنری ژو

کتاب های انجمن ادبی هنری ژو

این گروه نویسندگان در هر کتاب درباره یک موقعیت مکانی مشخص ( لوکیشن ) داستان می نویسند. کتاب اول این گروه نویسندگان به نام (گورستان می رقصد) سال گذشته منتشر شد که همه داستان های این کتاب در گورستان است. البته هر داستان با سبکی مختلف و با نگاهی متفاوت نوشته شده است. در واقع در این کتاب ها نویسندگان خود را در یک موقعیت مکانی مشخص قرار می دهند و هر یک به بیان یک داستان می پردازند.

در مقاله امروز دوجلدی تصمیم داریم کتاب های انجمن ادبی هنری ژو را به شما معرفی کنیم و خلاصه یا چند خط از هر کدام را با هم بخوانیم. با ما همراه باشید.

1.غرق شدن در تنگ

خلاصه : این کتاب شامل پنج داستان با محوریت مکان مشترک دریا می باشد. این کتاب شامل داستان های : غرق شدن در تنگ ، دریای کفن پوش ، فصل شکار ماهی سفید ، قایق پارویی ، دلفین‌ها گریه نمی‌کنند می باشد.

کتاب غرق شدن در تنگ

2.برادر سهراب

خلاصه : این کتاب شامل شش داستان با محوریت مکان مشترک بازار می باشد. این کتاب شامل داستان های : برادر سهراب ، چلوشوهر ، از سکه افتاده ، مثل یک کلاف سوخته ، مصیب روی دیگ زبانه می‌کشد ، آبی اناری می باشد.

کتاب برادر سهراب

3.نُقل‌باران

خلاصه : این کتاب شامل شش داستان با محوریت مکان مشترک اتاق عقد است. این کتاب شامل داستان های : نُقل‌باران ، سِر شدگی ، برای بار سوم ، عقد سرخ ، درست مثل زری خانوم  ، سبحان در قابِ خالی می باشد.

کتاب نقل باران

4.سال‌های قحطی کُندر

خلاصه : این کتاب دارای شش داستان با محوریت مکان مشترک کوچه است. این کتاب شامل داستان های : سال‌های قحطی کُندر ، بوی دود ، مَردْسَگ ، بلندی‌های بالکن ، سرخی برقع‌های قرمز ، نَه می باشد.

سال های قحطی کندر

5.کافه شوستو دودو

خلاصه : این نمایشنامه روایت دو مرد میانسال است که کافه‌ای باز کرده‌اند و حالا به انتظار ورود مشتری نشسته‌اند….

کتاب کافه شوستو دودو

6.ناصر خله، ناصر شاه

خلاصه : این مجموعه دارای پنج داستان با محوریت مکان مشترک قلعه ی باستانی است. این کتاب شامل داستان های : ناصرخله،ناصرشاه ، و اما درباره‌ی اردشیر ، حکم اخراج ، قلعه‌ای بر بلندای کاشی‌های قراضه‌ی دستشویی ، جمجمه‌ی همه‌ی زن‌ها شبیه به یکدیگر هستند  ، بِنیا می باشد.

کتاب ناصرخله،ناصر شاه

7.کافه رس

خلاصه : این مجموعه شامل پنج داستان با محوریت مکان مشترک کافه است. این کتاب شامل داستان های : کافه رس ، استراتژی اجباری آقای خرسندکیا ، بدون شکر ، میز شماره‌ی چهار ، حالا همه چیز عوض شده می باشد.

کتاب کافه رس

8.زنهار

خلاصه : نمایشنامه ی زنهار از روایت سه نفر می باشد که زندگی خود را از راه حمالی و دعانویسی می گذرانند. 

کتاب زنهار

ممنونیم که تا انتهای این مقاله با دوجلدی همراه بودید. همچنین شما میتوانید در قسمت نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *