آموزشی, اطلاعات عمومی, معرفی کتاب, مقاله

معرفی کتاب هایی برای پرورش گل ها و گیاهان آپارتمانی

کتاب هایی برای مراقبت از گیاهان آپارتمانی

 برای همه ما پیش آمده است که گلدانی را خریده باشیم و با وجود مراقبت کافی از آن گیاهمان شروع به زرد شدن کرده باشد. اما علت آن چیست؟ علت آن نداشتن اطلاعات کافی در مورد گیاهان آپارتمانی و ندانستن فرق آنها با گیاهان غیر آپارتمانی است. مقاله امروز دوجلدی به شما کمک میکند بهتر بتوانید از گیاهانتان نگهداری کنید و دیگر شاهد خشک یا زرد شدنشان نباشید. خلاصه یا چند خط از هرکتاب را با هم بخوانیم.

1.راهنمای نگهداری گیاهان آپارتمانی

خلاصه : این کتاب در 7 فصل تالیف شده است. در فصل اول توصیه هایی کلی در مورد مراقبت، شرایط رشد، نکاتی در مورد خرید و حمل و نقل گیاهان و نیز گلدان ها آمده است. فصل دوم درباره ی انواع گلدان ها و ظروف نگهداری گیاهان است. در فصل سوم انواع گیاهان به ترتیب معرفی شده اند. در فصل چهارم و پنجم در مورد مراقبت های خاص و انواع روش تکثیر گیاهان بحث شده است. در فصل ششم و هفتم نویسنده در مورد مشکلات گیاهان و اصطلاحات مهم مربوط به گیاهان توضیح داده است.

قسمتی از متن کتاب : اگر گیاهانی در آپارتمان خود دارید،حتماً دوست دارید که آنها همیشه شاداب باشند و درباره آنها اطلاعاتی داشته باشید. اطلاعاتی مانند میزان نور مورد نیاز گیاه، میزان رطوبت محیط، شرایط نگهداری، آفت­های گیاه و روش مبارزه با آنها، شیوه آبیاری، طرز استفاده از کود، روش تمیز کردن، هرس کردن، انواع بیماری‌های گیاه و حتی شیوه چیدمان گیاهان.

 

 

2.آموزش و پرورش و تکثیر گیاهان آپارتمانی

خلاصه : در این کتاب به رمز و رموز نگهداری و پرورش ، طریقه ی خرید و نحوه ی استقرار گیاهان اپارتمانی به خصوص بامبو و تراریوم در داخل ساختمان با توجه به نیازهایشان آشنا می شوید. کتاب شامل 11فصل می باشد. قلمه زدن و روش ریشه دار کردن قلمه ها ، تکثیر از طریق ریشه و تکثیر از طریق پاجوش نیز به طور کامل همراه با عکس در این کتاب توضیح داده شده است.

قسمتی از متن کتاب : این کتاب را برای آنها که می خواهند یک قلمه ی بیجان را با مراقبت توأم با عشق و علاقه به او جان بخشیده و از شکفتن یک برگ یا گل آن غرق در لذت و شادی شوند و از آن انرژی مثبت بگیرند توصیه می کنم ، راهنمایی های ارائه شده در این کتاب به زبان ساده و کاربردی نوشته شده و عمل کردن به آن برای همگان میسر می باشد (توضیحات پشت جلد)

 

 

3.گیاهان آپارتمانی و درختچه های زینتی 

خلاصه : این کتاب شامل دو بخش می باشد. در بخش اول نویسنده اطلاعات کلی در مورد نام گذاری و انتخاب گیاهان در اختیار ما می گذارد. بخش دوم به بررسی گیاهان از نظرمشخصات ظاهری و نیازمندی های آن ها می پردازد.

قسمتی از متن کتاب : از آنجایی که زندگی شهرنشینی و سکونت در آپارتمان، با ابعاد و امکانات محدود آن، دسترسی به طبیعت و جلوه های زیبا و فرهبخش آن را برای بسیاری از آحاد بشر غیرمقدور ساخته است لذا نگهداری چند گلدان گل و گیاه و کاشت چند اصله درختچه در باغ و باغچه تا حدی رفع مضیقه می کند ولی دانستنی است که تنها با آگاهی کامل از شرایط زیست این گیاهان و نیازمندی ها و نحوه ی مواظبت از آنها است که امکان داشتن گیاهانی شاداب و سالم در چرخه ی رشدشان میسر می شود.

 

 

4.گل ها و گیاهان آپارتمانی

خلاصه : کتاب شامل مطالبی در خصوص گل‌ها و گیاهان است که در باغچه یا در داخل منزل و آپارتمان کشت و نگهداری و مراقبت می‌گردند. خاک یا زمینه رشد گیاه، موجودات زنده خاک، طبیعت خاک، مواد غذایی گیاه، علائم کمبود ازت، طبیعت خاک، زمینه رشد گیاه و … از موضوعات مورد بررسی در این کتاب هستند.

قسمتی از متن کتاب : مسلما امروزه اطلاعات وسیع و گسترده ای را می توان در مورد هر گل و گیاه در شبکه الکترونیک مطالعه نمود ، اما همیشه این امکان در همه جا و برای همه کس مقدور نیست. (بخشی از مقدمه کتاب)

 

 

ممنونیم که تا انتهای این مقاله با دوجلدی همراه بودید. همچنین شما میتوانید در قسمت نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *