سبک زندگی, سلامت و تغذیه

بهترین کتاب ها برای داشتن سبک زندگی سالم

بهترین کتاب بها برای سبک زندگی سالم

تغذیه مناسب و اصولی ، آرامش روح و روان و نوع نگرش به زندگی ، بهداشت ، خواب و ورزش منظم ، فاکتورهای اصلی برای داشتن یک سبک زندگی سالم هستند. در مقاله امروز دوجلدی کتاب هایی برای داشتن سبک زندگی سالم را برای شما معرفی کرده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

1.زندگی سالم

“آنتونی رابینز” نویسنده این کتاب ، به توانمندی ، شادابی و پر انرژی بودن در جمع معروف است. اگر حتی به عکس هایش در اینترنت نگاه کنید متوجه شادابی و سرحالی او میشوید. اما راز این سلامت و شادابی در چیست؟ او در کتاب زندگی سالم پرده از این راز برداشت و بیان کرد که در واقع راز بزرگی هم ندارد. عقیده او این است که اگر فلسفه و نگرشمان نسبت به ورزش ، بهداشت و تغذیه تغییر کند ، ناخودآگاه ما نیز از سستی به سمت شادابی قدمی خواهیم برداشت.

کتاب زندگی سالم

2.رژیم غذایی برای گروه های خونی

در این کتاب به اهمیت گروه خونی در برنامه غذایی اشاره شده است. به طور مثال افراد با گروه خونی A باید غذاهای کم پروتئین و دارای سبزیجات بیشتر مصرف کنند. بیشتر عامل اضافه وزن افرادی دارای گروه خونی B ، غذاها یا میان وعده هایی شامل کنجد ، عدس ، ذرت و بادام زمینی هستند. افراد دارای گروه خونی O عموما دچار کم کاری تیروئید هستند و باید از مصرف آبمیوه هایی با شیرینی زیاد خودداری کنند. گروه های خونی AB نباید در مصرف لبنیات زیاده روی کنند. در عوض چای سبز ، لیمو ترش ، کیوی ، کلم پیچ ، ریواس و بادمجان برای آنها بسیار مفید است.

کتاب رژیم غذایی برای گروه های خونی

3.تغذیه در بیماری های گوارش و کبد

کبد صافی بدن است. هنگامیکه از این صافی مواظبت نکنید و اجازه بدهید چربی و قند ها این صافی را مسدود کنند ، بیماری ها راهی بدن شما میشوند. حالا اگر خود این صافی بیمار باشد و نتواند از شما در برابر بیماری ها مراقبت کند تصور کنید چه فاجعه ای رخ خواهد داد؟ در این کتاب با طرز کار و ساختمان دستگاه گوارش آشنا میشویم و با استفاده از راهکار های گفته شده میتوانیم به تغذیه ای اصولی دست پیدا کنیم تا هم از بروز بیماری ها جلوگیری کنیم و هم بیماری های گوارشی و مربوط به کبد را درمان کنیم.

کتاب تغذیه در بیماری های گوارش و کبد

4.شاهنامه تغذیه

این کتاب همانطور که از اسمش هم پیداست شاهنامه ای کامل از تمامی مواد غذایی ، تاثیرات آن ها و چگونگی چیدن برنامه ی غذایی شخصی است. شما بعد از خواندن این کتاب میتوانید متخصص تغذیه مخصوص خود باشید و برای خود یک برنامه غذایی اصولی با توجه به ترکیب مختلف مواد غذایی بچینید. نویسنده در این کتاب به این پرداخته است که هر ویتامین و مواد غذایی چه تاثیری بر کدام عضو بدن ما میگذارد ، کمبودش با ما چه میکند و زیاد از حد آن منجر به چه خواهد شد. و بدون اینکه از پرخوری یا کم خوری بگوید شما را به سمت تغذیه اصولی و متعادل شدن اشتها هدایت میکند که منجر به سلامتی جسمی و ذهنی خواهد شد.

کتاب شاهنامه تغذیه

5.تغذیه

شعار این کتاب این است “شما همان چیزی هستید که میخورید پس درست تغذیه کنید”. این کتاب با توجه به هرم مواد غذایی شیوه انتخاب هوشمندانه مواد غذایی را به شما می آموزد و شما را از رژیم های سرسختانه که باید در آن ها ساعت ها گشنگی را تحمل کنید منع میکند. اول از همه تغذیه را تعریف میکند و انواع چربی های موجود در غذاها را معرفی میکند. سپس به اندازه گیری مقدار کربوهیدراتی که بدن میسوزاند میپردازد و نقش حیاتی آب در بدن را بررسی میکند. در قسمتی از کتاب میخوانیم : «تغذیه یعنی زندگی. از نظر فنی ، علوم تغذیه نشان دهنده ی چگونگی استفاده ی بدن از غذایی است که میخورید. تمام موجودات زنده از جمله خود شما برای زنده ماندن به آب و غذا نیاز دارند. مهمتر آن که ، برخورداری از زندگی سالم ، مستلزم خوردن مواد غذایی مفید – مواد مغذی مناسب – است. نخوردن و نیاشامیدن ، یعنی مردن.»

کتاب تغذیه

6.سلامتی کامل

کتاب سلامتی کامل کتابی است درباره تغییر دیدگاه شما درباره سلامتی و معتقد است شما میتوانید با تغییر دیدگاهتان به سلامتی بیش از آن چیزی که فکر میکنید میتوانید ، دست پیدا کنید. در قسمتی از کتاب چنین گفته است :« آیورودا با قدمت ۵۰۰۰ ساله دیدگاه جالبی در مورد سلامتی، بیماری و عمر طولانی بشر دارد. طوری که تاثیر ذهن بر سلامت فیزیکی انسان را تا آن جا می برد که به کل بیماری را منکر می شود و می گوید شخص تا خود نخواهد بیمار نخواهد شد. در وجود هر انسانی مکانی هست که در آنجا بیماری وجود ندارد. درد حس نمی شود و پیری و مرگ به آن راه ندارند. وقتی پا به این محل می گذارید همه محدودیت های بشری یکسره محو می گردند و حتی امکان وجود نمی یابند. این محل «سلامتی کامل» نام دارد. دیدار از این محل ممکن است خیلی کوتاه یا گاهی تا سالیان دراز ادامه داشته باشد. با این همه، حتی کوتاه ترین دیدار از این مکان می تواند باعث تغییرات عمیقی در فرد شود. علت بیماری ها اغلب اوقات بسیار پیچیده است. اما یک چیز را با قاطعیت می توان گفت: هیچکس تاکنون ثابت نکرده که بیمار شدن برای بشر لازم است. منابعی که در طبیعت و در اطراف ما وجود دارند عمدتا ساختاری ندارند که بخواهند ما را بیمار کنند. پس بیماری، دست ساز بشر است. عامل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده، بیماری های قلبی است که در اکثر مواقع بر اثر تجمع رسوبات در شریان های اکلیلی که نقش اکسیژن رسانی به قلب را بر عهده دارند، ایجاد می شود. با این وجود، روند بیماری قلبی در هر کس متفاوت است. بدن ما به گونه ای طراحی شده که در برابر امراض، تا حدی حفاظت شده و مصون هستیم . همچنین از لحاظ روحی نیز تا اندازه ای دارای مقاومت هایی می باشیم. نخستین رازی که باید راجع به سلامتی کامل بدانید آن است که شما خود باید آن را انتخاب نمایید. هر کس به همان اندازه می تواند سالم و تندرست باشد که فکر می کند می تواند. سلامتی کامل چیزی است که شامل تغییر کلی در دیدگاه شما می شود. به طوری که بر اساس آن، دیگر ابتلا به بیماری برای تان غیرقابل پذیرش خواهد شد.»

کتاب سلامتی کامل

7.بهبود عملکرد مغز با تغذیه سالم

کمیدانید که تغذیه بر سلامت روح و جسم شما تاثیرات بیشماری می گذارد اما تا به حال به این فکر کرده اید که با تغذیه سالم میتوانید توانایی ذهنی خود را بالا ببرید. بهتر فکر کنید و تصمیم گیری های منطقی تر و درست تری داشته باشید. این کتاب نگاه خود را بر جدیدترین تحقیقات به عمل آمده بر روی برخی از قدیمی ترین فاکتور های تعیین کننده وضعیت مغز مثل کافئین و قند و همچنین جدیدترین محرک های مصنوعی حافظه مثل ففاتیدیل سرین و ژنگو معطوف کرده است. این کتاب در طی جدیدترین تحقیقات ، توان ویتامین های رایج را در تنظیم و اصلاح اوضاع روحی و عملکردهای شناختی بررسی میکند. برای اولین بار علم راه هایی را پیش پای انسان نهاده تا بتواند به منظور به دست آوردن شادی ، پیشرفت و تکامل ساختار بیولوژیکی و اتصالی الکتروشیمیایی ، مغز خود را اصلاح کند.

کتاب بهبود عملکرد مغز با تغذیه سالم

ممنونم که تا اینجای مقاله با ما همراه بودید. شما هم اکنون میتوانید با مراجعه به سایت دوجلدی ، کتاب ها را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *